اخبار

جواهرات خود را چگونه نگهداری کنیم ؟

نگهداری
بلاگر
نوشته شده توسط بلاگر

معمولا افراد اشتباهاتی در مورد نحوه نگهداری از جواهرات خود می کنند اما همان طور که میدانید هر اشتباه یک راه حل هم دارد بنابراین در زیر به اشتباهات رایجی که آقایان و خانم ها مرتکب می شوند اشاره می کنیم تا بدین وسیله بتوانند عمر جواهر خود را افزایش بدهند.

 

نگهداری

۱- شستن روزانه جواهرات

جواهر شما چه حلقه ازدواج باشد و یا چه گردنبندی که از دوران کودکی انرا دارید، بقدری زیبا هستند که معمولا دوست دارید هر روز از آنها استفاده کنید.

به علت اینکه حلقه ازدواج بصورت مداوم و هر روز از آن استفاده می شود معمولا در معرض آسیب بیشتری قرار می گیرد. برای این که عمر حلقه خود را افزایش دهید هنگام خواب، کارکردن بادست ها (شستن ظرف ها) و حتی وقتی دستکش های لاتکس به دست می کنید، حلقه خود را از دست در بیاورید و در جای امنی نگهداری کنید که گم نشود !

نگهداری

۲ – شنا و حمام با جواهرات

استفاده دائم از جواهرات کار کاملا اشتباهی هست، مخصوصا اگر در شرایط خاص هستید مانند حمام کردن ویا شنا در استخر یا دریا باید انها را دربیاورید.

آب ماده ای ساینده می باشد. فقط کافی است به سنگ هایی که درون رودخانه می باشند توجه کنید که چگونه سطحی صاف و صیقلی دارند. این اتفاق برای جواهر شما هم می تواند رخ دهد. بنابراین برای افزایش طول عمر جواهر خون در شرایط خاص آنها را دربیاورید.

نگهداری

۳ – فشار به نگین انگشتری

گذاشتن و در آوردن انگشتری هم اداب خاص خود را دارد. معمولا افراد مخصوصا کسانی که انگشتریشان برای آنها کمی تنگ می باشد هنگام در دست کردن و یا در اوردن انگشتری به نگین آن فشار وارد می کنند. این کار اگر به مرور تکرار گردد باعث شل شدن نگین انگشتری و یا حتی جدا شدن آن می انجامد. راه حل این مشکل دقت در هنگام به دست کردن و گرفتن انگشتری از دو طرف کناری آن می باشد.

نظری بنویسید